S4SMS-BJF-CQ32QGF1
Manufacturer:
Cree LED
Part Number:
S4SMS-BJF-CQ32QGF1
Category:
LED Indication - Discrete
Description:
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H
Manufacturer :
Cree LED
Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Blue
Configuration :
Standard
Current - Test :
10mA
Features :
Height (Max) :
10.50mm
Lens Color :
Blue
Lens Size :
4.00mm x 3.20mm
Lens Style :
Oval with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
620mcd
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
Supplier Device Package :
4mm Oval
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.8V