C4SMK-GJS-CV34Q7T1
Manufacturer:
Cree LED
Part Number:
C4SMK-GJS-CV34Q7T1
Category:
LED Indication - Discrete
Description:
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H
Manufacturer :
Cree LED
Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green
Configuration :
Standard
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
10.50mm
Lens Color :
Green
Lens Size :
3.90mm x 3.00mm
Lens Style :
Oval with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
3372mcd
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
Supplier Device Package :
4mm Oval
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.4V