LB T773-M2P1-35-Z
Manufacturer:
ams OSRAM
Part Number:
LB T773-M2P1-35-Z
Category:
LED Indication - Discrete
Description:
LED BLUE CLEAR SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Blue
Configuration :
Standard
Current - Test :
10mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
39.2mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, Z-Bend
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.1V