AL1411A-FWW-20MA
Manufacturer:
Solidlite
Part Number:
AL1411A-FWW-20MA
Category:
LED Indication - Discrete
Description:
1411 20mA White LED
Manufacturer :
Solidlite
Category :
LED Indication - Discrete
Color :
White
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
1.95mm
Lens Color :
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1900mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-PLCC
Product Status :
Active
Size / Dimension :
Supplier Device Package :
2-PLCC
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.25V