BF3H20G-ZWR-020mA
Manufacturer:
Solidlite
Part Number:
BF3H20G-ZWR-020mA
Category:
LED Indication - Discrete
Description:
3MM THROUGH HOLE WARM WHITE LED
In Stock:
500
Manufacturer :
Solidlite
Category :
LED Indication - Discrete
Color :
White, Warm
Configuration :
Independent
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
31.70mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
3.00mm
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
9000mcd
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Size / Dimension :
Supplier Device Package :
Viewing Angle :
20°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V