LR A67F-U2BB-1-1-30-R33
Manufacturer:
ams OSRAM
Part Number:
LR A67F-U2BB-1-1-30-R33
Category:
LED Indication - Discrete
Manufacturer :
ams OSRAM
Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Red
Configuration :
Current - Test :
30mA
Features :
Height (Max) :
4.20mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
1680mcd
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Package / Case :
2-SMD, Boomerang
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.00mm L x 0.80mm W
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V