LY ETSF-ABDA-46-1-50-R18
Manufacturer:
ams OSRAM
Part Number:
LY ETSF-ABDA-46-1-50-R18
Category:
LED Indication - Discrete
Manufacturer :
ams OSRAM
Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Yellow
Configuration :
Current - Test :
50mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
3500mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-PLCC
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.20mm L x 1.30mm W
Supplier Device Package :
4-PLCC
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.15V