67-21SUGC/S400-A4/TR8
Manufacturer:
Everlight Electronics
Part Number:
67-21SUGC/S400-A4/TR8
Category:
LED Indication - Discrete
Description:
LINEAR IC
Manufacturer :
Everlight Electronics
Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
279mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.10mm L x 2.70mm W
Supplier Device Package :
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.3V