CLX6F-WKW-V1R2E33
Manufacturer:
Cree LED
Part Number:
CLX6F-WKW-V1R2E33
Category:
LED Indication - Discrete
Description:
LINEAR IC'S
Manufacturer :
Cree LED
Category :
LED Indication - Discrete
Color :
White, Cool
Configuration :
Independent
Current - Test :
35mA
Features :
Height (Max) :
2.90mm
Lens Color :
Lens Size :
3.40mm
Lens Style :
Square with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
10500mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
6-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.40mm L x 3.40mm W
Supplier Device Package :
6-PLCC
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.3V