B2601USD-20D000423U1930
Manufacturer:
Harvatek Corporation
Part Number:
B2601USD-20D000423U1930
Category:
LED Indication - Discrete
Description:
3.2(L)X1.2(W)X1.1(H) MM
Manufacturer :
Harvatek Corporation
Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Red
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
1.20mm
Lens Color :
Lens Size :
3.20mm x 1.20mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
71.5mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1205 (3212 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.20mm L x 1.20mm W
Supplier Device Package :
1205
Viewing Angle :
140°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V