BL-HJXGXBX32M-A
Manufacturer:
American Bright
Part Number:
BL-HJXGXBX32M-A
Category:
LED Indication - Discrete
Description:
3528 PLCC4 RGB
Manufacturer :
American Bright
Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Configuration :
Common Anode
Current - Test :
20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Features :
Height (Max) :
2.00mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
800mcd Red, 1900mcd Green, 350mcd Blue
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-PLCC
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V Red, 3.1V Green, 3.1V Blue