74SW36-NWR48H-CR
Manufacturer:
Visual Communications Company, LLC
Part Number:
74SW36-NWR48H-CR
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Description:
PMI .312" LED WIRE 48" WIRE RED
Manufacturer :
Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
15mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
30°
Voltage :
48V