46W-NWR24H-NRO
Part Number:
46W-NWR24H-NRO
Description:
PMI .250" LED 24V WIRE DIFF RED
Current :
17mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
7.11mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
24V