46W-GAR12H-NAO
Part Number:
46W-GAR12H-NAO
Description:
PMI .250" LED 12V WIRE DIFF GREE
Current :
20mA
Lamp Color :
Amber, Green, Red
Lens Color :
Amber
Lens Size :
7.11mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
5mcd Amber, 5mcd Green, 5mcd Red
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
50°
Voltage :
12V