464W-NWR28H-CWO
Part Number:
464W-NWR28H-CWO
Description:
PMI .250" LED 28V WIRE CLEAR RED
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Red
Lens Size :
9.91mm Dia
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
28V