464W-NKA60H-NYO
Part Number:
464W-NKA60H-NYO
Description:
PMI .250" LED 60V WIRE DIFF AMBE
Current :
9mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
9.91mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
3600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
15°
Voltage :
60V