464W-ALP15H-NAO
Manufacturer:
Visual Communications Company, LLC
Part Number:
464W-ALP15H-NAO
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Description:
PMI .250" LED 15V WIRE DIFF AMBE
Manufacturer :
Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
2mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Size :
9.91mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
2.1mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
50°
Voltage :
15V