464-NWA120-NYO
Manufacturer:
Visual Communications Company, LLC
Part Number:
464-NWA120-NYO
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Description:
PMI .250" LED 120V TAB DIFF AMBE
Manufacturer :
Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
3.5mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
9.91mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC
Termination Style :
PC Pin
Type :
LED
Viewing Angle :
30°
Voltage :
120V