405-NKA24H-NYO
Manufacturer:
Visual Communications Company, LLC
Part Number:
405-NKA24H-NYO
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Description:
PMI .250" LED 24V TAB DIFF AMBER
Manufacturer :
Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
17mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
3600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
PC Pin
Type :
LED
Viewing Angle :
15°
Voltage :
24V