31W-NWG24H-NGO
Manufacturer:
Visual Communications Company, LLC
Part Number:
31W-NWG24H-NGO
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Description:
PMI LED .190" 24V CYLINDRICAL WI
Manufacturer :
Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
17mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
5.20mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
2000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
45°
Voltage :
24V