31-NWA12H-CWO
Manufacturer:
Visual Communications Company, LLC
Part Number:
31-NWA12H-CWO
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Description:
PMI LED .190" 12V TAB CLEAR AMBE
Manufacturer :
Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
5.20mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2180mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.19" (4.83mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
PC Pin
Type :
LED
Viewing Angle :
35°
Voltage :
12V