L75R-Y24-2216T
Manufacturer:
Visual Communications Company, LLC
Part Number:
L75R-Y24-2216T
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Description:
LED IND YELLOW 24V 3/16" TERM
Manufacturer :
Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.38" (9.65mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
24V