PVL12FW1G4 (RED/GREEN)
Manufacturer:
E-Switch
Part Number:
PVL12FW1G4 (RED/GREEN)
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Description:
LED PANEL INDICATOR 12V
Manufacturer :
E-Switch
Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA Green, 2mA Red
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Green, Red
Lens Color :
Lens Size :
8.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.472" (12.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
Termination Style :
Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V Green, 12V Red